با محوریت زندگینامه بانوی همرزم دکتر چمران در پاوه چاپ
کتاب «دم مسیحایی» دهه فجر امسال در رشت رونمایی می شود
16 مهر 95 - 20:07  | 352 بازدید

گیلان فردا- دبیرکل جامعه نویسندگان و پژوهشگران گیلان با بیان اینکه کتاب «دم مسیحایی» دهه فجر امسال در رشت رونمایی می شود گفت: این کتاب، زندگینامه «فاطمه حاجی غفوری» بانوی همرزم دکتر چمران در پاوه است.

محمدرضا بینش برهمند با بیان اینکه این تشکل برای نخستین بار در کشور راه اندازی شده است و تاکنون بیش از ۷۰ عنوان کتاب در زمینه زندگینامه شهدا تالیف کرده است خاطرنشان کرد: امسال همزمان با هفته دفاع مقدس سه عنوان کتاب با محوریت شهدای صنوف مختلف از جمله شهدای بهداری، شهدای روحانی ترور و شهدای خاص گیلان در رشت منتشر و رونمایی می شود.

دبیر جامعه نویسندگان و پژوهشگران گیلان افزود: «وصال فیروزه ای» مجموعه زندگینامه ۱۸ شهید استاد و دانشجوی دانشگاه گیلان، «صدای سکوت» نگاهی به زندگی ۱۵۰ جانباز بالای ۷۰ درصد استان، «قهرمانان آسمانی» مجموعه دو جلدی زندگینامه ۲۰۰ شهید ورزشکار گیلان و… از جمله عناوین کتاب هایی است که به همت جامعه نویسندگان و پژوهشگران گیلان منتشر شده است.

وی همچنین از رونمایی کتاب «دم مسیحایی» مجموعه خاطرات بانوی امدادگر و سه فرزند وی از روزهای دفاع مقدس به قلم «کامران تقوی» همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

به گفته بینش برهمند، کتاب دم مسیحایی زندگینامه «فاطمه حاجی غفوری» بانوی همرزم دکتر چمران در پاوه است.

گفتنی است دکتر کامران تقوی، گردآورنده کتاب «دم مسیحایی» نیز در این راستا اظهار کرد: «دم مسیحایی» مجموعه خاطرات خانوادگی ما با محوریت مادرم «فاطمه حاجی غفوری» یکی از بانوان امدادگر دوران دفاع مقدس و شاهدان عینی جنگ پاوه است که در دست تدوین بوده و همزمان با دهه فجر رونمایی می شود.

تقوی افزود: در این کتاب خاطرات بانو حاجی غفوری از دوران پیش و پس از انقلاب تا پایان دفاع مقدس و همچنین خاطرات حضور خود و برادرانم از روزهای حضور در جبهه های جنگ تحمیلی گرد آوری شده که با هدف حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس به رشته تحریر در آمده است.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ و نشر آرمان های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب آشنایی کمی با حال و هوای آن روزها و رشادت ها و قهرمانی هایی که به وسیله مردم این آب و خاک رقم خورده است، دارند.

تقوی تأکید کرد: در راستای اشاعه فرهنگ انقلابی و دفاع مقدس، ضرورت تهیه و نشر آثار فاخر در این حوزه بسیار احساس می شود.

عضو هیأت علمی دانشکده بهداشت دانشگاه گیلان گفت: کتاب «دم مسیحایی» خاطره نگاری از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بخش کوچکی از خیل عظیم مردمی است که در بطن جامعه حضور داشته و سهم بزرگی در پیروزی انقلاب و خلق رشادت های دوران دفاع مقدس داشته اند.

 

برچسبها : ،
به اشتراک بگذارید:

نظر بنویسید:

security code