مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان: چاپ
شعار نوروز سال 96 نوروز متفاوت
16 فروردین 96 - 18:01  | 601 بازدید

 

 مجله گیلان فردا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات سفر و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز و ورود گردشگران به استان ، اظهار داشت: استان گیلان در تمامی فصول سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور است.

به گزارش خبرنگار گیل نگاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر این که نقش روابط عمومی‌ها همواره در ستاد تسهیلات سفر نقش شایسته ای بوده است افزود: استان گیلان در هفته‌های گذشته شرایط خوب و سختی را با بارش برف تجربه کرده و نقش تمامی روابط عمومی‌های استان در این ایام تاثیرگذار بوده است.

مهندس علیزاده شعار انتخاب شده نورز امسال را “نوروز متفاوت” عنوان کرد و گفت: تلاش است با رویکرد مذکور فضایی مطلوب و متنوع را برای مسافران نوروزی در استان گیلان رقم بزنیم.

وی حوزه گردشگری را فرصتی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی برشمرد و با بیان این که گردشگری در بحث، اقتصاد، اشتغال و توسعه اجتماعی و فرهنگی تاثیری مستقیم دارد تصریح کرد: امسال به‌صورت هماهنگ‌تر و پررنگ‌تر از سال‌های گذشته حوزه گردشگری و نوروز در استان پیگیری می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر این که امسال سازمان میراث فرهنگی به‌دنبال ثبت پرونده چند ملیتی نوروز در سازمان جهانی یونسکو است بیان کرد: این پرونده با مشارکت ۱۲ کشور با هدف معرفی آیین مهرورزی، نشاط و مهربانی نوروز است.

وی تشکیل پرونده و دانش‌نامه نوروز و ارایه آن به سازمان جهانی یونسکو را یکی از اهداف مهم سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد و افزود: هر کدام از استان‌ها با تنوع اقلیمی و قومیتی که دارند می‌توانند نقش‌پرداز موضوع مذکور در سطح بین‌المللی باشند.

وی با اشاره به این که سفر به استان گیلان در سال‌های اخیر رونق ویژه‌ای گرفته است تاکید کرد: ورود گردشگران به استان گیلان تنها مختص ایام نوروز نیست و در تمامی فصول سال استان گیلان میزبان مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر این که سطح انتظارات مردم و مسافران از استان بالا رفته است خاطرنشان کرد: مردم گیلان در بحث گردشگری مطالباتی دارند و معیشت، بخشی از مردم گیلان وابسته به گردشگری است.

وی با اشاره به این که فضای ذهنی استان به سمت جذب گردشگر و توسعه فضای گردشگری در استان است بیان کرد: استراتژی استان گیلان بر پایه گردشگری بنا شده است و باید از این فرصت به‌طور بهینه استفاده کرد. چون گردشگری می‌تواند در تمامی عرصه‌ها موجب ارتقای توسعه استان شود.

به اشتراک بگذارید:

نظر بنویسید:

security code