دکترنوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در رشت: چاپ
پیش بینی ما ورود حدود 838 هزار نفر جدیدالورود به بازار کار است
18 فروردین 97 - 00:01  | 549 بازدید

دکترنوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در رشت:

پیش بینی ما ورود حدود 838 هزار نفر جدیدالورود به بازار کار است

 

گیلان فردا- «بیکاران امیدوار باشند که سال آینده آن ها را سر کار خواهند گذاشت.» 

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که بار سنگینی را بر دوشم احساس می کنم، گفت: خود را مسئول زندگی تک تک افرادی می دانم که در این کشور زندگی می کنند، بر این باورم مسئولیتی را بر عهده گرفته ام که محصول آن بایستی توسعه باشد.

دکتر محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در رشت گفت: پیش بینی ما ورود حدود 838 هزار نفر جدیدالورود به بازار کار است اما در عین حال، برای ایجاد یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی، خودمان را آماده کرده ایم. و این برنامه برش استانی دارد..

وی افزود: در بودجه سال آینده که در واقع برنامه توسعه سال  97 و در مراحل پایانی است، 12 برنامه با سرمایه گذاری 73 هزار و 400 میلیارد تومان برای دستیابی به این تعداد فرصت شغلی تصویب شده است و در تبصره 14 و 18 اعلام شده که مبالغ برای تخصیص در اختیار سازمان برنامه و بودجه باشد..

دکتر نوبخت با بیان این که من در گیلان صحبت می کنم و این برنامه کشوری است و گیلان مانند سایر استان ها سهم خودش را دارد گفت: سهم گیلان در اختیار استانداری و شورای برنامه ریزی و توسعه استان است، هر مقدار که می توانید از این منابع در رقابت های استانی سهم تان را دریافت کنید.

وی در بخش دیگری از سخنانش، آموزش را یکی از شاخص های توسعه و نیز توسعه انسانی دانست و اظهار کرد: برای توسعه یافتگی بایستی به این مهم توجه داشته باشیم.

معاون رییس جمهوری بیان داشت: از 91 هزار میلیاد تومانی که برای رفاه اجتماعی، بازنشستگی و افراد تحت پوشش بهزیستی کنار بگذاریم، بعد از این، بزرگترین رقم ما در بودجه، افزون بر 57 هزار میلیارد تومان مربوط به آموزش و پژوهش است و پس از آن امنیت، بهداشت و سلامت را شامل می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به توجه دولت به آموزش عالی خاطر نشان کرد: دولت قدردان آموزش عالی در کشور است و به آن اهتمام دارد.

 وی ایران را از نظر رشد علمی جزو چند کشور پرشتاب ذکر و اضافه کرد: از سال 2013 تا امروز، وضعیت جمهوری اسلامی در شاخص توسعه انسانی بین 187 کشور بهبود یافته و از جایگاه 75 ، به 69 رسیده ایم.

وی اضافه کرد: ایران بنا بر اعلام صندوق بین المللی پول که همه کشورها را مورد رصد قرار می دهد، از نظر اقتصادی در جایگاه هجدهم قرار دارد و در واقع، هجدهمین اقتصاد جهان هستیم.

دکتر نوبخت با بیان این که کشور در شرایط بسیار سختی قرار دارد و بار سنگینی هم بر عهده داریم، ادامه داد: اما با این حال از ظرفیت هایی خوبی برخورداریم که بایستی از آن بهره بگیریم

برچسبها : ،
به اشتراک بگذارید:

نظر بنویسید:

security code